Antenna műterhelés

Az antennák a vezeték nélküli kommunikációs rendszerek alapvető részét képezik. Legyen szó mobiltelefonról, rádióról vagy műholdról, ezek a rendszerek mind antennákra támaszkodnak a jelek továbbításához és vételéhez. Annak érdekében, hogy az antennák hatékonyan működjenek, a telepítés előtt alaposan tesztelni kell őket. Itt jön a képbe az antenna műterhelés. Tovább olvasom...

Termék nézet váltás Termékek rendezése:
Termékszűrés
Elérhetőség szerint
Raktáron (3)
Rendelésre (0)
Márkák szerint
Albrecht (1)
Diamond (2)
Ár szerint
Ft - Ft
Összesen 3 termék, 1. oldal: 1 - 3 / 31

• Impedancia: 50 Ohm
• Frekvenia tartomány: 0-500 MHz
• Maximális teljesítmény: folyamatosan 20W, rövid ideig 60W
• V.S.W.R. : 1.0 < 50 Mhz; 1.15 < 100 Mhz; 1.5 < 250 Mhz fölött
• Méret: 30 x 75 mm
• A termék PL259 aljzatra csatlakoztatható

Bruttó ár: 11.557,- Ft (Nettó ár: 9.100,- Ft)

• Frekvenia tartomány: 0-1000 MHz
• Impedancia: 50 Ohm
• Max. teljesítmény: 15W (folyamtosan), 100W (rövid ideig)
• V.S.W.R. kevesebb mint: 1.15:1 (1000 Mhz-ig)
• A termék PL259 aljzatra csatlakoztatható
• Méret: 32 x 81 mm

Bruttó ár: 19.812,- Ft (Nettó ár: 15.600,- Ft)
-13%

• Frekvenia tartomány: 0-1500 MHz
• Impedancia: 50 Ohm
• Max. teljesítmény: 15W (folyamtosan), 100W (rövid ideig)
• V.S.W.R. kevesebb mint: 1.15:1 (1 Ghz-ig), 1.2:1 (1-1.3 Ghz-ig), 1.3:1 (1.3-1.5 Ghz-ig)
• A termék N aljzatra csatlakoztatható
• Méret: 32 x 81 mm

Bruttó ár: 36.957,- Ft (Nettó ár: 29.100,- Ft)
Akciós bruttó ár: 31.890,- Ft (Nettó ár: 25.110,- Ft)
13,71% kedvezmény
Összesen 3 termék, 1. oldal: 1 - 3 / 31

Hogyan működik az antenna műterhelés?

A műterhelés egy olyan eszköz, amely az átviteli vezetékben lévő antenna jelenlétének szimulálására szolgál. Ez lényegében egy ellenállás, amelyet az átviteli vezeték végéhez csatlakoztatnak, hogy elnyelje a rádiófrekvenciás (RF) energiát, amelyet egyébként az antenna sugározna. Ez lehetővé teszi az adó tesztelését anélkül, hogy az RF-energiát a környezetbe sugározná, ami zavarhatja más elektronikus eszközök működését. Az antenna terhelést, vagy ahogy sokan emlegetik a dummy load-ot úgy tervezték, hogy illeszkedjen az átviteli vonal impedanciájához, amely a legtöbb RF rendszerben jellemzően 50 ohm.

A műterhelés impedanciája szintén jellemzően 50 ohm, hogy a jel ne verődjön vissza az átviteli vonalba, ami állóhullámokat és jelveszteséget okozhat. Az 50 ohm-os impedanciájú műterheléseken kívül természetesen 75 és 300 ohm impedanciával bíró RF rendszerek is léteznek.

A műterhelést dummy antennának, antenna lezárónak, terhelő ellenállásnak vagy záróterhelésnek is nevezik. Általában ellenállásos anyagokból, például szénből vagy fémoxidból készül, és úgy tervezték, hogy az RF-energiát hő formájában elvezesse. Az a teljesítmény, amelyet egy dummy terhelés képes kezelni, a teljesítmény értékétől függ, amelyet wattban fejezünk ki. Például egy 50 ohmos, 100 watt névleges teljesítményű műterhelés legfeljebb 100 watt RF-energiát képes elvezetni.

Mikor használható még az antenna műterhelés?

A műterhelés fontos alkatrész az adók tesztelésében és kalibrálásában. Ez az eszköz az adó kimenetéhez történő csatlakoztatásával tesztelhető és beállítható anélkül, hogy RF-energiát sugározna a környezetbe. Ez különösen fontos a nagy teljesítményű adók tesztelésénél, amelyek interferenciát okozhatnak más elektronikus eszközökben. A műszaki alkalmazások mellett a műterhelés a rádióamatőr és rádióhobbista körökben is megtalálta útját. A rádióamatőrök műterheléseket használnak adóik tesztelésére, valamint antenna terhelések szimulálására, hangolási és tesztelési célokra.

Összefoglalva, a műterhelés az adók tesztelésének, kalibrálásának és tesztelésének létfontosságú eleme. Lehetővé teszi az adó tesztelését anélkül, hogy RF-energiát sugározna a környezetbe, biztosítva az adó megfelelő működését. Akár hivatásos RF mérnök, akár rádióamatőr, a műterhelés olyan eszköz, amelyből célszerű Önnek is tartania.

Miért olyan fontos az antenna műterhelés használata?

Az antenna helyes beállításához az úgynevezett dummy load vagyis az antenna műterhelés elengedhetetlen. Ez az eszköz lehetővé teszi, hogy egy adott antennához a kibocsátott jel betáplálása tökéletes legyen. De ne feledjük az antenna műterhelés a jelet nem sugározza tovább, hanem hővé alakítja, ebből fakad a gyakran nagy hűtőborda és a korlátozott működési idő. A helyes beállítás pedig lehetővé teszi az antenna interferencia nélküli működtetését, vagyis az antenna műterhelést arra használjuk, hogy az antenna teljesítményét egy mérőeszközön keresztül beállítsuk.

Milyen típusú eszközök vagy rendszerek használnak műterhelést?

A műterheléseket számos iparágban használjuk. Például az elektrotechnikában az üres terhelés egy olyan ellenállás, amely a valódi terhelés helyett egy kimenetre van csatlakoztatva. Ezt gyakran használjuk olyan tesztelési folyamatok vizsgálatakor, amikor meg akarjuk tudni, hogyan működik egy berendezés anélkül, hogy ténylegesen csatlakoztatnánk azt. Ebben az esetben a műterhelés ugyan fogyaszt energiát, mint egy valódi terhelés, de nem ad le teljesítményt. Az antenna műterhelés a kommunikációs technológiában játszik fontos szerepet. Használható hálózatok vagy kommunikációs rendszerek tesztelésére.

Ahelyett, hogy valós adatokat küldene a hálózaton keresztül, úgynevezett áladatokat küld, hogy lássuk, hogyan reagál a rendszer. Más iparágakban, például a gépiparban, próbaterhelést használunk a gép terhelési határainak felülvizsgálatára. Ez azt jelenti, hogy a gépet ellenőrzött terhelés alá kell helyezni, amely szimulálja annak maximális képességeit anélkül, hogy ténylegesen produktív munkát végezne. Egy másik érdekes alkalmazási terület az erősítők világa. A valódi hangot produkáló hangszórók összeköttetése helyett álterheléseket csatlakoztatunk az erősítő megfelelő működésének biztosítására.

Az új technológiák fejlesztésében és kutatásában is fontos szerepet töltenek be a műterhelések. Mivel a technológiai környezet folyamatosan fejlődik, elengedhetetlen, hogy a kapcsolódó tesztelési módszerek lépést tartsanak. Például az akkumulátorok és az energiatároló rendszerek teljesítménye álterhelésekkel tesztelhető. Ez biztosítja, hogy ezek a rendszerek biztonságosan és hatékonyan működjenek, mielőtt piacra kerülnének.

Milyen előnyei vannak az antenna műterhelésnek az átlagos antennákkal szemben?

Ahogy azt fentebb említettük, az antenna műterhelést tesztelésre használjuk, nem pedig valós adatok, jelek továbbítására.

Milyen méretű és típusú antennákra alkalmazható a műterhelés?

Az antenna műterhelés egy hasznos segédeszköz. Megépített, javított antennák beméréséhez, teszteléséhez éppúgy használjuk, mint a gyári antennák és antenna kábelek ellenőrzése során, mérettől és típustól függetlenül.

Van-e speciális telepítési követelmény az antenna műterhelés esetén?

Telepítéskor ügyeljünk a következő mértékegységre: a VSWR-re, amely a Voltage Standing Wave Ratio rövidítése, és állóhullámaránynak is nevezzük. A VSWR a reflexiós együttható függvénye, amely az antennáról visszavert teljesítményt adja meg. Az antennák esetén a VSWR mindig egy valós és pozitív szám. Minél kisebb ez az együttható, annál jobban illeszkedik az antenna a jelátvitelhez, és annál nagyobb teljesítményt kap. A VSWR minimális értéke 1,0. Ebben az esetben az antennáról nem verődik vissza jel, ami az ideális állapot.


A biztonságos kommunikáció érdekében nagy jelentőséget tulajdonítunk az anyagok és a kivitelezés minőségének. Ezért a DND Telecom webáruházban az Albrecht és a Diamond márkák antenna műterhelései kaphatók. Akár hobbi-, akár professzionális célból választunk magunknak antenna műterhelést, minden esetben ügyeljünk a frekvencia tartományra és a maximális teljesítményre.