A Tv antenna erősítők és szűrők szerepe

Cikksorozatunk első részében a digitális átállás jelentőségét, a MindigTV földfelszíni szolgáltatást, valamint a set-top boxok működésének a jelentőségét vizsgáltuk. A második részben a dekóderekhez használt antenna erősítők, illetve szűrők jelentőségét ismertetjük. Cikkünk egyik fő célja, hogy feltárjuk a set-top boxok működése során felmerülő problémákat, illetve, hogy megoldási javaslatainkkal segítsük a fogyasztókat. Végezetül a digitális televíziózás új trendjeit és fejlesztéseit szeretnénk bemutatni.

Tv_antenna

 

A TV antenna erősítők és a TV antenna szűrők szerepe

Amennyiben az antenna által befogadott jel gyenge, illetve fizikai akadályok miatt fellép az árnyékolás veszélye érdemes antenna jelerősítőt alkalmaznunk. Antenna elosztóval történő több beltéri egység csatlakoztatása egy antennához, valamint a hosszú antenna kábel szintén gyengíti a jel erősségét és szükséges válhat az TV jelerősítő használata.

Az antenna erősítő egyik legfontosabb előnye, hogy felerősítik a beérkező gyenge jeleket, így sokkal stabilabbá képesek tenni azokat. Fontos azt kiemelnünk, hogy az erősítők csak abban az esetben használhatóak, ha a jel-zaj szint megfelelő, hiszen a jelerősítő a vételezett zajt is erősíti.

Tekintse meg Tv antenna erősítő kínálatunkat az alábbi linkre kattintva

A TV antenna szűrők alkalmazása abban az esetben javasolt, ha a beérkező jeleket interferenciaforrások zavarják. Ez főleg akkor fordulhat elő, ha a lakóhelyünk közelében elektronikus eszközök találhatóak, illetve ha a WiFi hálózatok, mobiltelefon tornyok interferenciát okoznak.

A szűrőknek kétfajta típusát különböztetjük meg egymástól. Az LTE szűrők a mobilhálózatok által keltett interferenciákat szűrik ki. Érdemes a beltéri egységek és az antennák között elhelyeznünk őket. A másik típus a sávszűrő, amely azokat a frekvenciatartományokat szűri ki, amelyek az interferenciát okozzák. Nem megfelelő TV antenna szűrű alkalmazása esetén előfordulhat, hogy olyan frekvenciát is kiszűr az eszköz, amelyet nem kellett volna.

Fedezze fel webáruházunkban Tv antenna szűrő termékeinket 

Az akadozó kép és hang oka: gyenge jel vagy jelvesztés

A gyenge vételi jelet okozhatja az, hogy már eleve az antenna pozíciója, típusa vagy egyéb interferenciák miatt a vételezett jel erőssége alacsony. Lehetséges még, hogy a rendszeren belüli hibás csatlakozások, hosszú kábel méret vagy nem a hosszhoz illeszkedő alacsony veszteségű kábel használata miatt vész el a jel.

Amennyiben ez a hibajelenség jelentkezik, úgy érdemes ellenőriznünk az antenna pozícióját és irányát, valamint hogy abból a TV antenna jel megfelelő szinten továbbításra kerül. Ha az antennánál még elegendő a jelszint, akkor a rendszeren belül lévő eszközöket (csatlakozók, elosztók, kábelek) kiszűrésével dönthető el, hogy egy TV antenna jelerősítő megoldja-e problémát.

Triax_GHV_930_Tv_antenna_erosito

A TV antenna erősítők és a szűrők telepítése

Fontos, hogy már magát a kültéri TV antennát is úgy telepítsük, hogy az irányba rálásson a legközelebbi TV adótoronyra és közte ne legyen tereptárgy. Ha ez mégsem oldható meg, úgy a TV antennát próbáljuk meg magas és nyitott helyen rögzíteni a TV torony felé orientálva. Egy helyesen telepített TV antenna akár az antenna erősítő vagy szűrő igényét is megszüntetheti. Ha mégis szükségesnek ítéljük meg, úgy a TV antenna jelerősítő kiválasztása során fontos szempont, hogy az erősítő teljesítménye megfelelően alkalmazkodjon a vételi oldal szükséges jelszintéhez. Ennek megfelelően elérhetőek szabályozható antenna jelerősítők és fix (20dB, 30dB, 35dB) jelerősítésű típusok. Kiválasztásukkor ügyeljünk arra, hogy a csatlakozók egymáshoz megfelelően rögzüljenek, ezzel elkerülve a jel minőség romlását. A telepítés során elsőként, az antennákat szükséges elhelyeznünk, majd hozzájuk csatlakoztassuk az erősítőket, ha a gyenge jel miatt szükségesé válik. Ügyeljen arra, hogy a TV antenna kábel minél rövidebb legyen az egész hálózatban, ezzel csökkentve a jelveszteséget. A telepítés után javasolt leellenőrizni a jel minőségét a set-top box megfelelő menüjében. Amennyiben a jelerősség nem megfelelő, úgy érdemes az antenna erősítőn állítanunk vagy magasabb erősítésű típust választanunk. Célszerű a kép és a hangminőséget is megfigyelnünk, hogy az erősítő hozzájárult-e a javításukhoz. Bizonyos időközönként célszerű leellenőriznünk a csatlakozókat, kábeleket, hogy minden megfelelően működik-e.

Ismerje meg széles körű Tv antenna kínálatunkat

A legfontosabb, hogy az antennát minél pontosabban, az adótorony irányának megfelelően állítsuk be. Egy megfelelően irányított antennánál, ha nincs több eszköz csatlakoztatva, általában nincs szükség erősítőre, mert elegendő az a jel erősség, amely 20-30 méter kábelen eléri a TV-t vagy beltéri egységet.

Szűrők telepítésekor minden esetben az antenna és a dekóder közé kell elhelyeznünk őket, hiszen így a jelek közvetlenül áthaladhatnak rajtuk. Fontos, hogy a jel áramlási irányával megegyezően telepítsük az eszközöket. A telepítés után ellenőrizzük le, hogy a kép és a hangminőség változott-e.

Ahogy az antenna erősítők estében a szűrőknél is fontos, hogy a kábelek és a csatlakozók bizonyos időközönként le legyenek ellenőrizve.

EMOS_J5712_5G_LTE

TV kép és hanghibák

A set-top boxok kép és hanghibáit a beérkező gyenge jel vagy hibás csatlakozó is okozhatja. Amennyiben egyáltalán nincs hangja az adásnak, abban az esetben érdemes arra gondolnunk, hogy az RCA kábel nincs megfelelő módon csatlakoztatva, a hangerő halkra van állítva, illetve a lenémítás funkció véletlenül aktiválásra került. A hangproblémák előforduláskor mindig érdemes ellenőriznünk az AV vagy a HDMI kábeleket, hogy megfelelően csatlakoznak-e a dekóderekhez és a televízió készülékekhez. A hangbeállítások ellenőrzése szintén megoldást nyújthat a problémára.

A szoftverfrissítések fontossága

A set-top boxok gyakori szoftverfrissítése számos okból kifolyólag kulcsfontosságú. Az egyik legfontosabb ok, hogy a frissítések alkalmazásával az eszközök hibái javíthatóak, így elkerülve a dekóderek elakadását és lefagyását. A set-top boxok gyakran rendelkeznek internet hozzáféréssel, amelyen keresztüli biztonsági frissítések segítségével az adatlopások megakadályozhatóak. A szoftverfrissítéseknek köszönhetően a set-top boxok teljesítménynövelése és stabilitása is növelhető. A beltéri egységek frissítésével gyakran új szolgáltatásokhoz (például streaming) férhetünk hozzá.

Kínálatunkban számos Set-top box termék közül választhat

DVB-T2 technológia

A DVB-T szabvány új változata a DVB-T2 technológia. Az új szabvány a földi televíziózás legmodernebb rendszerét képviseli. Európában elsőként az Egyesült Királyságban került bevezetésre 2017-ben, azóta pedig számos országban, köztük például Olaszországban, Svédországban, Szerbiában is megjelent az új szabvány. Hazánkban 2020 óta érhető el az új rendszer.

A DVB-T2 technológia legfontosabb előnyei

A DVB-T2 szabvány számos előnnyel rendelkezik. Az új technológia egyik legfontosabb jellemzője, hogy jobb sávszélesség-kihasználtsággal, valamint hatékony HEVC (nagy hatékonyságú video codec)/H.265 adatkompressziós szabvánnyal rendelkezik. Az új technológia lehetővé teszi, hogy egy 8 MHz-es sávban 40 Mb/s-ot küldjön, a DVB-T szabvány ugyanebben a sávban 24,88-ig képes a küldésre. A DVB-T2 technológia hatékony tömörítési szabványának köszönhetően egy multiplexen belül több TV-csatorna továbbítására is képes. A DVB-T szabvány nem képes HD és Full HD felbontású földfelszíni csatornákat küldeni, míg a DVB-T2 technológia a 4K/Ultra HD felbontásban képes erre.

EMOS_EM190_S_DVB_T2_set_top_box_76014

Milyen szempontok szerint érdemes televíziót választani a DVB-T2 technológiához?

Az új technológia a HEVC szabvány szerinti képkódolással működik, így csak az ilyen tömörített kép dekódolására alkalmas televíziók fogják tudni megfelelően sugározni a műsorokat. Amennyiben földfelszíni televíziós technológiát használunk, érdemes az új televízió megvásárlása előtt meggyőződnünk arról, hogy az új formátumban sugárzott műsorok vételére alkalmas-e a készülék. Azokhoz a televízió készülékekhez, amely rendelkeznek a DVB-T2 tunerrel nem szükséges set-top boxot vásárolnunk. Régebbi TV készülékünkhöz választhatunk olyan beltéri egységet is, amely már beépített DVB-T2 vevő egységgel rendelkezik.

Élvezze a Tv nézést a DVB-T/T2 set-top boxokon keresztül

Interaktív szolgáltatások és HbbTV

A HbbTv (Hybrid Broadcast Broadband TV) a földfelszíni televíziózási rendszer egy olyan szabványa, amely különböző interaktív szolgáltatásokat tesz lehetővé. A hagyományos csatornák mellett az internethálózaton keresztül különböző multimédiás tartalmak közül választhatunk. Az egyes sport, hír, illetve vetélkedő műsorokhoz vonatkozóan háttér információkat, érdekességeket találunk, illetve a korábban a leadott műsorokat is vissza is tudjuk nézni.

Mobil eszközök és streaming

Manapság terjedtek el a televíziózás új formái, a különböző streaming szolgáltatások. A video streaming élőben közvetített, vagy live stream, vagy előre rögzített videós tartalom közzététele. A streaming egy olyan folyamatos adatátviteli technológia, amely azonnal elérhetővé teszi a lejátszani kívánt tartalmat, hiszen nem kell várni a letöltésre. A streaming szolgáltatások elérhetőek asztali számítógépekről, laptopokról, tabletről, illetve okos telefonokról is.

Budapesti üzletünk és webáruházunk széles termékkínálattal várja az érdeklődőket. Nálunk kültéri és beltéri antennák, TV jel erősítők és szűrők egyaránt megtalálhatóak. Márkás set-top box kínálatunkban könnyedén megtalálja az Önnek legmegfelelőbb típust. Bármilyen kérés, kérdés, tanácsadás esetén vegye fel velünk a kapcsolatot. Szakértő kollégáink készséggel állnak az Ön rendelkezésére.

« Fedezze fel az új Motorola telefon töltőket – Kültéri és beltéri Tv antennák »

Szerző:
Dátum:
13:36
Kategória:
Set-top box,Tv antenna
Címkék:
, ,