DVB-T vevő beltéri egység

további kategóriái

Annak érdekében, hogy pontosan tudjuk, hogy milyen beltéri egységre van szükségünk, tisztáznunk kell, hogy mit jelent pontosan a DVB-T. Ez a rövidítés az angol Digital Video Broadcasting - Terrestrial angol kifejezést takarja. Magyarul ez annyit tesz, hogy digitális földfelszíni videó adás, ami a digitális földfelszíni televíziózás európai szabványa. A rendszer tömörített digitális audio, video és egyéb adatokat továbbít MPEG transport stream formátumban, ami egy elterjedt videó tömörítési szabvány. A DVB-T jelet földi adók sugározzák és klasszikus antennákkal tudjuk őket fogni. Tovább olvasom...

Termék nézet váltás Termékek rendezése:
Termékszűrés
Elérhetőség szerint
Raktáron (2)
Rendelésre (1)
Márkák szerint
Amiko (1)
Emos (2)
Ár szerint
Ft - Ft
Összesen 3 termék, 1. oldal: 1 - 3 / 31

• Full HD minőségben fogadhatja a MindigTV ingyenes csatornáit, illetve a regionális csatornákat
• Egyszerű beállítás
• Nagy sebességű USB 2.0 port
• Elektronikus műsor (EPG) támogatása
• Logikai csatorna sorszámozás (LCN) támogatása
• Időeltolásos felvétel támogatása (külső háttétár szükséges)
• MKV, AVI, MPG, MP4, TS, VOB, JPEG & MP3 média tartalmak lejátszása
• Szoftver frissítés USB-n
• Nagyon alacsony áramfelvétel készenléti ützemmódban

Bruttó ár: 10.287,- Ft (Nettó ár: 8.100,- Ft)

• Full HD minőségben fogadhatja a MindigTV ingyenes csatornáit, illetve a regionális csatornákat
• DVB-T és DVB-T2 szolgáltatások vétele
• Csatlakozók: 1x USB 2.0, 1x HDMI 1.4, 1x miniUSB, 1xSCART
• Felvétel lehetősége: Igen, USB-n keresztül legfeljebb 1 TB
• Finomhangoló frekvenciatartomány: 177-858 MHz
• Táplálás: 220-240 V AC 50/60 Hz
• Fénykép formátumok: jpeg, bmp, png
• Videó formátumok: .avi, .mpg, .dat, .vob, .div, .mov, .mkv, .mpjeg, .ts, .trp, .mpeg2, .mpeg4, .mpeg1, .h264
• Videófelbontás: 1080p/720p/480p/576p
• Audió formátumok: mp3, aac, m4a, mpa
• Menü nyelve: CZ, PL, SK, HU, EN, SI, GER, HR, RU, TU, SRB, LT, LV, SE, FI, BG, NL, FR, NO, IT, ES, PT
• Mérete: 120 x 75 x 25 mm

Bruttó ár: 11.049,- Ft (Nettó ár: 8.700,- Ft)

• Hatótávolság: 15 m
• Táplálás: 2× AAA
• Tanulási funkció
• Kód megjegyzése az elem eltávolítása után
• Vezérlőgomb beállításának módosítása
• Méretek: 170 × 55 × 20 mm
• Súly: 100 g
• Kompatibilis: EM190/EM190S/EM190L

Bruttó ár: 2.540,- Ft (Nettó ár: 2.000,- Ft)
Összesen 3 termék, 1. oldal: 1 - 3 / 31


Miben különbözik ez a sugárzási mód az eredeti analóg adástól?
Ebben az esetben a jelek digitális formában kerülnek sugárzásra. Ennek előnye, hogy az analóg adáshoz képest jóval nagyobb mennyiségű adat továbbítható. Ennek köszönhetően jobb minőségű a kép, valamint számos kényelmi szolgáltatás is elérhető, mint például az elektronikus műsorújság vagy különböző interaktív funkciók is használhatók. Amennyiben a televíziónk nem rendelkezik ezzel a sugárzási mód dekódolására alkalmas beépített DVB‑T vevő beltéri egységgel, szükségünk lesz egy erre alkalmas dekóderre, egy úgynevezett set‑top‑box-ra.

Amit a DVB-T2 szabványról tudni érdemes

2011-ben került bevezetésre a DVB-T szabvány második generációja. Az új szabványnak köszönhetően egy multiplexen már több MPEG transport stream továbbítása is lehetséges. Emellett a kódolás és a moduláció már nem állandó, hanem akár adás közben is változtatható. Ez a továbbfejlesztett változat hibajavító algoritmust használ, így a sugárzott jelek kevésbé érzékenyek a környezeti zavarokra. Amennyiben a DVB-T2 szabvány használatakor a 64-QAM modulációt az új 256-QAM-ra változtatjuk, illetve a 8k FFT módot 32k FFT-re módosítjuk, akkor változatlanul 3/4-es hibajavító kódaránnyal és 1/8-os védelmi intervallummal körülbelül 38Mbit/s elméleti sávszélességet kapunk, ami jelentős növekedést jelent.

A DVB-T és a DVB-T2 szabvány közötti különbség

A DVB-T2 a DVB-T továbbfejlesztett verziója, amely jobban sűríti az adatokat, így az adatátvitel nagyobb mennyiségben történik, azaz több csatorna érhető el. Az új DVB-T2 szabvány vételéhez kompatibilis tévére vagy DVB-T jelet vevő beltéri egység lesz szükségünk.

Milyen adókat érhetünk el a DVB-T vevő beltéri egységgel?

Hazánkban ezzel az ilyen típusú beltéri egységgel a MinDigTV és MinDigTV Premium szolgáltatásai érhetők el, amelyeknek sugárzása 2008-ban kezdődött meg. A kereskedelmi célú digitális földfelszíni televíziós műsorszórás szolgáltatását az Antenna Hungária Zrt. biztosítja. Az analóg csatornák sugárzásának teljes leállása, valamint a digitális műsorszórásra való átállás 2013. október 31-én történt meg.


Miért volt erre szükség? Az úgynevezett multiplexek használatával, amely a rádió- és tévéadók csomagjait jelenti, nagyobb mennyiségű csatorna sugározható. Ennek fényében a MinDig TV az egykori 3 analóg csatorna helyett 12 műsort kínál ingyen. Ennek a szabványnak a további előnye, hogy még a dimbes-dombos tájakon is jobb képminőség. A DVB-T jelet tartalmazó adásban akkor jelentkezhet probléma, ha az LTE jelerősségben zavar keletkezik. Ebben az antenna erősítő vagy LTE szűrők nyújtanak segítséget.

Mi kell a DVB-T jel vételéhez?

A földfelszíni televíziós műsorszórás csatornáinak igénybevétele érdekében szükségünk lesz egy DVB-T antennára, koaxiális kábelre és egy DVB-T vevőegységre és természetesen egy modern televízióra.

Milyen kényelmi szolgáltatások érhetők el a DVB-T beltéri egységgel?

Például elérhető az elektronikus műsorújság, amelynek rövidítése EPG. Ennek köszönhetően a program információk a képernyőn jelennek meg. A műsorokat gyorsan és egyszerűen tudjuk időzíteni, ha nem áll módunkban megnézni az adást. Több Tv és rádióadást tudunk kedvencnek beállítani, illetve az műsorokat nemcsak magyarul, hanem más nyelven is feliratoztathatjuk. Van arra is lehetőség, hogy ha bekapcsoljuk a tévénket az utoljára nézett csatornát jelenítse meg a vevőegység.

A DVB-T beltéri egység képes DVB-S és DVB-C jel vételére?

A DVB-C megjelölés esetében a C betű itt Cable azaz a kábel szóra utal, vagyis a DVB-C egész egyszerűen a hagyományos kábeltévén történű műsorszolgáltatást jelenti. A DVB-C pont ugyanolyan, mint a DVB-S vagy a DVB-T, csak az az adás nem rádióhullámok formájában érkezik, hanem kábelen keresztül. Amennyiben a televíziónk képes fogni az ilyen típusú jelet, javasolt felkeresnünk kábeltévé szolgáltatónkat. A beltéri egység helyett egy kártyát kell kérnünk, amit a saját tévénkbe helyezve már nézhetjük is a kiválasztott műsorokat.


A DVB-S esetén pedig az S-betű a műholdas tévéadásokra utal, ami az angol Satellite szónak a rövidítése, amely műsorok beltéri egységgel működnek. Vannak Tv készülékek, amelyekbe DVB-S vevőt szereltek. Hiába, mert itthon sok esetben nem tudjuk kihasználni ezt. Viszont, ha DVB-S kompatibilis a televíziónk, akkor érdemes rákérdezni, lehet, hogy már történt ezirányban fejlesztés és használhatjuk dekódoló kártyával is. Mivel a mai modern televíziók 3 tuneres kialakítással rendelkeznek, de csak 2 bemenet található rajtuk, azaz vagy DVB-T vagy DVB-C kábelt tudunk csatlakoztatni hozzájuk. A DVB-S mindig külön kezelendő, mert más frekvenciatartomány kell hozzá. A DVB-T meg a DVB-C viszont ugyanazt a frekvenciasávot használja.


Válogasson weboldalunkon DVB-T, DVB-S és DVB-C képes beltéri vevő egységeink közül. Technikai kérdése esetén készséggel állunk rendelkezésére akár telefonon, akár e-mailben, akár személyesen budapesti üzletünkben.