Fényhíd és tetővillogó búra

további kategóriái

A fényhidakat a rendőrség, a tűzoltóság, a mentőautók és a veszélyt elhárító járművek legkülönfélébb követelményeihez igazítják. Az ilyen típusú fényhidakat, tetővillogó búrákat aerodinamikus kialakítás, ellenállóképesség és innovatív technológia jellemzi. Átfogó modularitásuk és egyedi konfigurációs lehetőségeiknek köszönhetően ezek a jelző berendezések minden igényt kielégítenek. Tovább olvasom...

Termék nézet váltás Termékek rendezése:
Termékszűrés
Elérhetőség szerint
Raktáron (1)
Rendelésre (1)
Márkák szerint
Hella (2)
Ár szerint
Ft - Ft
Összesen 2 termék, 1. oldal: 1 - 2 / 21

• RTK7 fényhídra való pótbúra
• Lámpa típusa: LED
• Használati szám: RTK
• Lencse színe: piros
• LED színe: piros
• Csak a következőkkel kombinálva: RTK 7, OWS 7

Bruttó ár: 61.468,- Ft (Nettó ár: 48.400,- Ft)

• RTK7 fényhídra való pótbúra
• Lámpa típusa: LED
• Használati szám: RTK
• Lencse színe: kék
• LED színe: kék
• Csak a következőkkel kombinálva: RTK 7, OWS 7

Bruttó ár: 68.453,- Ft (Nettó ár: 53.900,- Ft)
Összesen 2 termék, 1. oldal: 1 - 2 / 21
Az ilyen típusú fényhidakat nemcsak hazánk rendvédelmi szervei, kormányzati gépkocsiai, mentői használják, hanem számos már ország is. A különféle LED-es fényhídak és tetővillogó alkatrészek, kiegészítők számos lehetőséget biztosítanak arra, hogy minden ilyen típusú hatóság, szervezet széles igényét kiszolgálja.

A fényhíd mérete és kompatibilitása

A tetővillogó búra szélessége 900 és 2000 milliméter között mozog, amely 100 mm-es lépésekben minden jármű szélességéhez pontosan hozzá igazítható. A fényhíd vezérlése programozható vezérlőpanelen vagy járműspecifikus vezérlőelemen keresztül történik. A magyar rendőrség például a gépjármű teljes tető szélességének 90%-ának megfelelő hosszban kéri a tetővillogót.

Miért kék vagy piros a tetővillogó búrája?

A piros a veszély nemzetközileg elismert színe, de a rendőrség és más szervezetek villogó lámpái kékek. Miért van az? Ennek egyik oka az, hogy sok más szemet gyönyörködtető szín van már használatban. Az autók hátsó lámpái pirosak, a fényszórók fehérek és sárgák, a közlekedési lámpák pedig pirosak, narancssárgák és zöldek.


Ezért adta magát, hogy a kék az még ilyen szinten nem volt használatban. Ily módon a kéken vagy piros színű fénnyel villogó lámpákat mindig észrevesszük és azonnal azonosítjuk a veszéllyel. Ennek köszönhetően az ilyen fényjelzéssel közlekedő autóknak több helyük lesz az úton, hogy gyorsabban elérjék céljukat.

Milyen anyagból készül a tetővillogó búra, és mennyire strapabíró?

A fényhidak búrája polikarbonátból készül, amelyek nagy keménységgel rendelkeznek, valamint UV-állók is. Hiszen a megkülönböztető jelzéssel közlekedő autók folyamatosan úton vannak. Ezért a búra -40 és +60 Celsius-fok között biztosan megőrzi formáját, színét, valamint ellenáll komolyabb külső behatásoknak is.

Hogyan kell feltenni a fényhidat, tetővillogó búrát? Szükség van szakember segítségére?"

A fényhíd stabil rögzítése érdekében a karosszérián a megfelelő helyeken lyukak fúrására lesz szükség. A lyukak kifúrása után következik a tartó konzol felhelyezése és rögzítése. Amikor a megkülönböztető jelzést megfelelően elhelyeztük, és a megkülönböztető jelzéssel ellátandó járműhöz a konzolokat rögzítettük, nincs más teendőnk, mint minden csavart újra ellenőrizni.


Mert a rögzítést a lehető legszorosabban kell elvégeznünk, hiszen a fényhíd komoly menetszélnek lesz kitéve. Természetesen a szerelés közben ügyelnünk kell arra, hogy sem a járműben, sem konzolban, sem pedig a villogó lámpában ne tegyünk kárt. Ezután következik a fényhíd vezérlésének szakszerű bekötése.


A LED-es fényforrás pontos és szoros rögzítése után következik a tetővillogó elektromos rendszerhez való csatlakozása, valamint a búra felhelyezése. A fényhíd felszerelése szakembert kíván, de a búra felhelyezését, cserélését bárki könnyedén elvégezheti.

Hogyan lehet tisztán tartani a fényhíd búráját, és szükség van-e rendszeres karbantartásra?

Egy puha, nedves pamutból készült ruhadarabbal alaposan áttöröljük. Sok szennyeződés esetén vízzel is érdemes lemosni vagy nyáron, ha szükséges bogárírtó szprével ajánlott előkezelni, ami leoldja a búrán lévő bogár maradványokat. A ruhadarab kiválasztásánál ügyeljünk arra, hogy tiszta és semmiféle karcoló anyag ne legyen rajta és benne! Amennyiben befújtuk ezzel a tisztítószerrel a búra felületét, és vártunk körülbelül 2-3 percet, akkor töröljük le azt.

Magánszemélyként autónkon használhatunk kék vagy piros fényhidat?

A válasz nagyon tömör és egyszerű: NEM. Mi, polgárok semmilyen formában nem helyezhetünk el autónkon kék, piros vagy narancs színű lámpákat. Ha jogosulatlanul használunk ilyen típusú fényforrásokat, fényhidakat autónkon, akkor a rendőrség eljárást indít ellenünk, amelynek komoly jogi következményei lehetnek.


Amennyiben nemcsak, hogy használjuk ezeket a fényjelzéseket, hanem ennek következtében még balesetet is okozunk, akkor még komolyabb büntetésre számíthatunk. Ráadásul, mivel nem voltunk jogosultak a kék vagy a piros fény használatára, az összes anyagi kárért minket terhel majd a felelősség.

Milyen tanúsítvánnyal kell rendelkeznie egy fényhídnak?

Egy megkülönböztető lámpához R65-ös minősítés szükséges, mielőtt közutakon használatba kerül. Működésekor ügyelni kell arra, hogy minden szögből jól látható legyen. A lámpának a járműtől 20-50 méter távolságban és másfél méter magasságban megfelelően láthatónak kell lennie. Például, ha az autón bizonyos tárgyak, kiegészítők blokkolják egy narancssárga jelzőfény láthatóságát, akkor a járműre egy második jelzőfényt is telepíteni kell.


Cégünk készséggel áll az Ön rendelkezésére fényhíd és tetővillogó búra kínálatunkkal. Lépjen kapcsolatba velünk és válasszuk ki együtt az Önnek megfelelő típust.