SMC csatlakozó (50 Ohm)

Az SMC-csatlakozó szintén egy széles körben elterjedt rádiófrekvenciás koaxiális dugalj típus. Ez a csatlakozó is kiváló teljesítményt nyújt HF és VHF valamint UHF sávokon. Az SMC elnevezés pedig nagyban hasonlít az SMA- és SMB-csatlakozókéhoz, hiszen ennek a dugaljnak is SubMiniature a neve, a különbség a megnevezés végén található. Ott nem egy A vagy B betű található, hanem egy C. Ezeket a dugaljakat az 1980-as évek óta használjuk, és az SMA-csatlakozók kisebb, nagyobb teljesítményű alternatívájaként ismerjük őket. Tovább olvasom...

Termék nézet váltás Termékek rendezése:
Termékszűrés
Elérhetőség szerint
Raktáron (1)
Rendelésre (0)
Márkák szerint
Telegartner (1)
Ár szerint
Ft - Ft
Összesen 1 termék, 1. oldal: 1 - 1 / 11

• Sáv: HF vagy VHF és UHF
• Szigetelés: Teflon
• Kábel típus: RG-174
• Rögzítés típusa: Krimpelhető
• Magas minőségű márkás termék
• Főleg nagyfrekvenciás használatra
• J01171A0011

Bruttó ár: 5.043,- Ft (Nettó ár: 3.971,- Ft)
Összesen 1 termék, 1. oldal: 1 - 1 / 11

Milyen tulajdonsággal rendelkeznek az 50 ohmos SMC-csatlakozók?

Az ilyen típusú dugaljak menetes véggel rendelkeznek, amelyeket félmerev kábelekhez tudunk rögzíteni. Stabil teljesítménnyel bírnak egészen 26 GHz-ig. Ezek a csatlakozók is csak 50 ohmos kivitelben léteznek, és nagyon alacsony visszaverődési együttható jellemző rájuk és kritikus mikrohullámú csatlakozásokhoz használatosak. Pontosságuk ideálissá teszi őket méréshez, gyártáshoz vagy adatátvitelhez.

Hol alkalmazzuk az 50 ohmos SMC-csatlakozókat?

Ahogy azt már fentebb említettük, ezek a dugaljak kiválóan alkalmasak a nagy teljesítményű mikrohullámú alkalmazásokhoz. Például a repülési és védelmi rendszerek használata során, a műholdas kommunikáció esetén, vagy a vizsgálati műszerek, laboratóriumi berendezések alkalmazásakor, valamint nagy sebességű adatátvitelhez.

Miben különböznek az SMA- és az SMC-csatlakozók?

Az SMC jobb elektromos teljesítményt kínál a precíz kialakításának köszönhetően, de magasabb az ára, mint, mint az SMA-dugaljaknak. Ezenfelül az egyik legjelentősebb különbség a két különböző dugalj frekvencia tartományában keresendő. Az SMA-csatlakozó 18 GHz-ig használható, míg az SMC kiváló teljesítményt nyújt egészen 26 GHz-ig.


De érdemes még megemlíteni, hogy az SMA típusú aljzatok nikkelezett sárgarézből készülnek, míg az SMC-hez rozsdamentes acélt használnak a gyártók, ezzel javítva annak korrózióállóságát. Sőt, a rozsdamentes acélnak kisebb a tömege, ezért a C típusú csatlakozóknak kisebb a tömege. Az SMC minimálisabb RF szivárgást biztosít, mint az SMA-dugalj. Mit jelent ez pontosan? 10 GHz-en az SMC-csatlakozó szivárgása körülbelül 65 dB, szemben az SMA-dugalj értékével, ami 55 dB.

Miben hasonlítanak az SMA- és az SMC-csatlakozók?

Mindkét esetben 50 ohmos impedanciája van a dugaljaknak. Mindkettő szigetelése teflon. Tartósság tekintetében sincs nagy különbség, hiszen mindkettő csatlakozó 500 párosítási ciklusra van tervezve. Ezután mind az SMA-, mind az SMC-csatlakozó veszít teljesítményéből.

Milyen márkájú 50 ohmos SMC-csatlakozók kaphatók a DND Telecom webáruházban?

Áruházunkban jelenleg Telegartner márkájú SMC-dugaljak kaphatók, amelyek minden esetben magas minőséggel rendelkeznek.