Vezetékes fülhallgató

A vezetékes fülhallgatók még ma is nagyon népszerűek. A legtöbb ilyen fülbe helyezhető eszköz különböző méretű füldugókkal rendelkezik. A klasszikus vezetékes fülhallgatóhoz hasonlóan az USB-C változatokat is csatlakoztathatjuk mobiltelefonunkhoz. Ebben az esetben nem a fülhallgató csatlakozóját használjuk, hanem egy úgynevezett USB-portot. Tovább olvasom...

Termék nézet váltás Termékek rendezése:
Termékszűrés
Elérhetőség szerint
Raktáron (2)
Rendelésre (1)
Márkák szerint
Motorola (3)
Ár szerint
Ft - Ft
Összesen 3 termék, 1. oldal: 1 - 3 / 31

• Hangszóró mérete: 10mm
• Kábel hossza: 1,2m
• A termék súlya: 12g
• Csatlakozás: 3,5 mm-es dugó

Bruttó ár: 4.064,- Ft (Nettó ár: 3.200,- Ft)

• Csatlakozás: C típusú USB
• Hangszóró átmérő: 9,4 mm
• Kábel hossza: 1,2 m
• Kompatibilitás más márkákkal: Huawei Mate 40E, Huawei Nova 9, MI 11, Redmi K405, Oppo Reno 9, Galaxy Note 20, Galaxy S22 Ultra 5G, Google Pixel 5.
• Kompatibilitás: MOTO Edge30 Pro, MOTO Edge30 Fusion, MOTO Edge+, MOTO G100, MOTO G Pure

Bruttó ár: 6.096,- Ft (Nettó ár: 4.800,- Ft)

• Csatlakozás: C típusú USB
• Hangszóró átmérő: 9,4 mm
• Kábel hossza: 1,2 m
• Kompatibilitás más márkákkal: Huawei Mate 40E, Huawei Nova 9, MI 11, Redmi K405, Oppo Reno 9, Galaxy Note 20, Galaxy S22 Ultra 5G, Google Pixel 5.
• Kompatibilitás: MOTO Edge30 Pro, MOTO Edge30 Fusion, MOTO Edge+, MOTO G100, MOTO G Pure

Bruttó ár: 6.096,- Ft (Nettó ár: 4.800,- Ft)
Összesen 3 termék, 1. oldal: 1 - 3 / 31
Miért van erre szükség? Sok modern okostelefon már nem rendelkezik 3,5 mm-es aljzattal. Az USB-C fülhallgató közvetlenül az ilyen típusú aljzathoz csatlakozik, így ideális okostelefonok használatához. Sőt, számos vezetékes fülhallgató az aktív zajszűrés segítségével blokkolja a környezeti zajokat. Így zajos helyeken is kényelmesen használhatjuk őket.

Mikor használjunk vezetékes fülhallgatót?

Erre rengeteg példát lehet felsorolni. Sokszor láthatunk fiatalokat, ahogy vezetékes fülhallgatót használva a tömegközlekedési eszközökön iskolába menet zenét hallgatnak. De sokunk használja sportolás közben, vagy munkavégzés alatt is őket. Ha a vezetékes fülhallgatót az USB-C aljzaton keresztül összekötjük egy tablettel, akkor zavartalanul folytathatunk üzleti Skype-beszélgetést.


A vezetékes fülhallgatót más eszközökhöz is csatlakoztathatjuk, ezért videójátékokhoz, számítógépekhez kötve tökéletes hanghatást biztosítanak játék közben.

Mire ügyeljünk vezetékes fülhallgató vásárlásakor?

Mivel ezeket az eszközöket sok esetben sportoláshoz használjuk, ezért olyan fülhallgatót válasszunk, amely tökéletesen illeszkedik hallójáratunkba. Ennek köszönhetően még kocogás közben sem esik ki fülünkből a füldugó. Ahogy azt már fentebb említettük, hasznos funkció, ha a fülhallgatónk rendelkezik zajszűréssel. Ezáltal nem fognak minket zavarni a környezetünkben lévő zajok.


Akár még egy focimeccsen is tudunk vele telefonálni, miközben a körülöttünk lévők hangosan szurkolnak. Az is fontos, hogy márkás fülhallgatót válasszunk, hiszen ezek a változatok kínálnak tökéletes hangminőséget. Van még egy szempont amire nagyon ügyelnünk kell, az pedig a kábel hossza. Mert az sem jó, ha túl rövid, de az sem, ha túl hosszú. A rövid változat nagyon behatárolja a mozgásterünket. A hosszú kábel pedig sportolás közben lehet zavaró, akár el is eshetünk benne.


De van itt még egy fontos szempont. A vezetékes fülhallgatók rákfenéje, mégpedig a kábelszakadás. Ezt a gyártók különböző megoldásokkal próbálják kiküszöbölni. Például a füldugó és a kábel csatlakozásakor úgynevezett kábelrögzítőt húznak a vezetékre, ami megakadályozza, hogy a vezeték a kelleténél jobban meghajoljon.

Milyen előnyökkel jár a vezetékes fülhallgató használata?

A vezetékes fülhallgatónak van egy hatalmas előnye, mégpedig az, hogy nem kell tölteni. Tehát, nem fog előfordulni velünk az, hogy használni szeretnénk, de még jó pár percet várnunk kell arra, hogy valamilyen szinten feltöltsük. A vezetékes fülhallgatót bármikor alkalmazhatjuk amikor kedvünk tartja.


De van még egy nagy előnye, mindig lesz kapcsolatunk azzal az eszközzel, amihez csatlakoztattuk, kivéve, ha megtört a kábel. A Bluetooth fülhallgatókkal többször előfordul, hogy egyszerűen nem akar csatlakozni a fülhallgató például a telefonhoz. Ekkor számos megoldás létezik, például ki-be kell kapcsolnunk a mobilunk.


De ezzel hasznos percek telnek el, amit akár zenehallgatással is tölthettünk volna. Szóval, akik azt gondolják, hogy a vezetékes fülhallgatók már elavultak, akkor ők nagyon tévednek.

Miért válasszunk Motorola vezetékes fülhallgatót?

A Motorola vezetékes fülhallgatók számos világmárka eszközeivel kompatibilisek. Például a Huawei, az Oppo, a Samsung készülékeivel. De amennyiben nem vagyunk benne biztosak, hogy a megvásárolni kívánt Earbuds kompatibilis a mi készülékünkkel, akkor keressük fel a DND Telecom webáruház ügyfélszolgálatát, ahol készségesen segítenek.


A Motorola vezetékes fülhallgatói akár beépített 9,4 milliméteres hangszórókkal és kiváló hangminőséggel rendelkező mikrofonnal bírnak. A márka eszközei ergonomikus kialakításuknak köszönhetően megfelelően illeszkednek fülünkhöz. Ezért könnyen be tudjuk helyezni őket a fülünkbe.

Milyen csatlakozókkal rendelkeznek a vezetékes fülhallgatók?

Választhatunk 3,5 mm-es Jack-dugóval rendelkező változatot, de vannak, amelyek USB-C aljzattal köthetők össze a kívánt készülékkel. Ezt abba az csatlakozóba kell helyeznünk, amelyen keresztül egyébként töltődik az okostelefon. De némelyikük további Bluetooth funkcióval is rendelkezik.